Дебаттар " Интернет: қарсы және қарсы"

12.04.2019

Бүгін мектепте 7 сынып оқушылары арасында "интернет үшін және ғаламторға қарсы" пікірталас өтті. Қазылар алдында (5 а сынып оқушылары) бекіту және теріс командалар тұрды. Әрбір команданың дайындыққа уақыты болды,олар тақырып бойынша дәлелдер келтіріп, төрешілерді өз көзқарасының дұрыстығына сендіру керек. Дебаттарды өткізу кезінде келесі ережелерді ұстанды:
1.    Дәлелдер куәліктермен (дәйексөздер, фактілер, статистикалық деректер)
2.    Пайдаланылатын терминдер қарапайым және түсінікті болуы немесе алдын ала түсіндірілуі тиіс.
3.    Ақпарат дұрыс болуы тиіс (дереккөзге сілтеме)
4.    Фактілер өзара байланысты болуы тиіс.
5.    Оппоненттерге құрметпен қарау қажет.
5-ші сынып оқушылары барлығын мұқият тыңдап, сұрақтар қойды.  Қазылар алқасының дауыстары бөлінді және шешуші жауаптарға "тең ойын"болды. Өйткені бүгін интернет, әрине, біздің өміріміздің ажырамас бөлігі болып табылады. Осы бірегей жаңалықты құрушыларға тиісті түрде беру керек. Бүгінде бұл ғажайыптар туралы білмейтін білімді адам жоқ шығар. Интернет адамдардың өмірін жеңілдетеді. Бірақ бәрі жақсы екенін есте сақтау керек.